labioplastyka 3

Kosmetoginekologia

Kosmetoginekologia jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów ginekologii i chirurgii estetycznej. Dziś panie poprawiają sobie nie tylko odstające uszy czy krzywe nosy, ale również wygląd zewnętrznych narządów płciowych.

Przerośnięte wargi sromowe, to problem nie tylko natury estetycznej, ale i higienicznej, który powoduje dyskomfort podczas wykonywania czynności dnia codziennego jak jazda na rowerze. Niektóre panie doznają podrażnień nawet podczas chodzenia, co jest spowodowane obtarciami o ubrania. Przerośnięte lub niesymetryczne wargi sromowe mogą być przyczyną obniżenia aktywności seksualnej i poczuciem nieatrakcyjności.

Kosmetoginekologia przychodzi  z pomocą wszystkim kobietom cierpiącym z powodu nieatrakcyjnych warg sromowych. Labioplastyka jest zabiegiem polegającym na usunięciu nadmiaru tkanki, błony śluzowej sromu, w przypadku warg sromowych mniejszych lub w przepadku warg sromowych większych, gdy mamy do czynienia z atrofią, czyli zanikiem warg, na ostrzykiwaniu ich botoksem, co finalnie ma zwiększyć ich rozmiar. Zabiegowi temu mogą się poddać tylko pełnoletnie kobiety. Konieczna jest wcześniejsza konsultacja ginekologiczna i wykonanie wszelkich badań, w tym badań krwi i cytologii. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie powinno przyjmować się antybiotyków, a na kilka dni przed dniem labioplastyki, należy ograniczyć lub całkowicie zaniechać palenia papierosów.

Zabieg wykonuje się zwykle tuż po menstruacji. Zabieg dokonywany jest zwykle w znieczuleniu ogólnym i w zależności od złożoności trwa od 15 do 45 minut. Efekt operacji jest trwały, chyba że przerost związany jest z nieleczoną infekcją. Przerośnięte wargi likwiduje się zwykle na kilka sposobów, jednym z nich jest  nacięcie wzdłuż brzegu warg sromowych, inna technika polega na cięciu poprzecznym w części centralnej. Ślady pooperacyjne są niemal niewidoczne. Pacjentki są wypisywane do domu zaraz po zabiegu. Konieczne jest jednak by przestrzegały kilku zasad m. in. przez pierwsze dwa dni unikały pozycji siedzącej  przez cztery kolejne tygodnie unikały kontaktów seksualnych.

Labioplastyka nie jest tanim zabiegiem, jej koszt to kwota rzędu 3 do 6 tysięcy złotych. Niektórzy seksuolodzy twierdzą, że zoperowane wargi sromowe mogą być mniej podatne na doznania seksualne, z obserwacji ginekologicznych wynika jednak zupełnie odmienny wniosek. Prawidłowo przeprowadzona labioplastyka dodaje kobietom pewności siebie, pozwala im poczuć się atrakcyjnie  i dzięki temu mogą one bardziej cieszyć się seksem i swoim ciałem.