plastyka warg sromowych 2

Plastyka warg sromowych

Żyjemy w czasach, w których piękno odgrywa ogromną rolę. Każdy słyszał o przypadku, w którym pracę dostała ładniejsza kobieta lub przystojniejszy mężczyzna. Piękna, gładka twarz i nienaganna sylwetka są trendami, za którymi podąża znakomita większość społeczeństwa. Kiedy słyszymy o operacjach plastycznych gwiazd wcale nie jesteśmy tymi informacjami zaskoczeni. Kiedy widzimy wygładzone botoksem twarze, przyjmujemy to jako coś naturalnego. Od razu zwracamy uwagę na powiększone usta czy piersi. Wszystkie wspomniane wyżej operacje, dotyczą zabiegów plastycznych lub z zakresu medycyny estetycznej, które są widoczne gołym okiem. Ich motywy jesteśmy sobie w stanie wyjaśnić.

Są jednak operacje plastyczne, którym poddają się kobiety, których efekty widoczne są tylko dla nich i ewentualnie ich partnerów. Chodzi tu o labioplastykę. Plastyka warg sromowych to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny estetycznej, która polega na zmianie wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, poprawiając w ten sposób ich wygląd i funkcjonalność. Można sobie zadać pytanie dlaczego kobiety decydują się na takie kosztowne operacje (ceny zaczynają się na poziomie 3 tysięcy i dochodzą do 7 tysięcy, w zależności od skomplikowania zabiegu), skoro sfera intymna wciąż pozostaje tematem tabu.

Jak się okazuje wygląd kobiecych okolic intymnych jest dla wielu z nich dużym problemem, kompleksem, który utrudnia codzienne życie i pożycie seksualne. Okazuje się bowiem, że wystające wargi sromowe mniejsze mogą być podrażniane przez bieliznę i inne ubrania, oraz powodować dyskomfort na przykład podczas chodzenia. Niektóre panie narzekają też, że zbyt obszerne wargi sromowe mniejsze, utrudniają kontakty seksualne, a każdy stosunek jest bolesny. Dla innych kobiet wystające, niesymetryczne wargi to problem natury estetycznej, który odbiera im pewności siebie. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest plastyka warg sromowych.
Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie kilku niezbędnych badań, w tym badań krwi i cytologii. Po zebraniu wywiadu lekarz kwalifikuje pacjentkę do zabiegu i wspólnie z nią ustala jak mają wyglądać nowe okolice intymne. Jeśli chcemy się pozbyć przerośniętych warg sromowych mniejszych, to lekarz zrobi nacięcie i usunie zbędny fałd skóry. Jeśli zaś problemem są zbyt małe, nierozwinięte warg sromowe większe, to wtedy podczas zabiegu, specjalista ginekolog-plastyk, będzie je ostrzykiwał zastrzykami, zakończonymi specjalnymi kaniulami, z których wydostawać się będzie toksyna botulinowa, czyli popularny botoks. Efekt obu operacji jest trwały.